عضو انجمن تخصصی صنایع همگن آرایشی و بهداشتی : درحال حاضر اکثر تولیدکنندگان لوازم آرایشی کشور ۷۰ درصد از مواد اولیه محصولات تولیدی خود را از سایر کشورها وارد می‌کنند که این امر بدون شک خروج مبالغ زیادی ارز را به دنبال دارد.
نمونه‌های مواد اولیه وارداتی پس از ترخیص از گمرک به آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت منتقل می‌شوند تا از لحاظ فاکتورهای بهداشتی مورد تأیید قرار گیرد.اگر این مواد اولیه از استاندارهای لازم برخودار نباشند به هیچ وجه مورد مصرف قرار نگرفته و به کشور مبدأ ارجاع داده می‌شوند.
روند واردات مواد اولیه در حوزه محصولات بهداشتی برعکس محصولات آرایشی است و در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مواد اولیه این محصولات در ایران تولید و مابقی وارداتی هستند.
برخی از افراد تصور می‌کنند با استفاده از شامپو و یاکرم‌های خارجی می‌توانند مو و پوست شاداب‌تری داشته باشند و کمتر به سراغ نمونه‌های داخلی این محصولات می‌روند.در تولید مواد ارایشی و بهداشتی فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود که محیط جغرافیایی، رنگ پوست غالب مردم و… از جمله آنهاست.
بدون شک کرمی که مردم کشورهای اروپایی استفاده می‌کنند برای ساکنان منطقه خاورمیانه جوابگو نیست؛ چراکه پوست مردم اروپا به نسبت ساکنان خاورمیانه نازک‌تر است و هم‌چنین کرم‌های مصرفی آنان برای محیط‌های با رطوبت و دارای بارندگی زیاد ساخته شده است.در کشورهای اروپایی اکثر روزها هوا ابری و بارانی است و مردم کمتر با نور خورشید تماس مستقیم دارند این درحالی است که در کشوری مثل عربستان تقریبا تمام سال آفتاب با زاویه عمود می‌تابد و بارندگی کم است .
بدون شک در ساخت محصولات داخلی همه این فاکتورها لحاظ می‌شود و در نهایت محصولی به بازار عرضه می‌شود که بیشترین سازگاری را با پوست و موی مردم داشته باشد.در حال حاضر بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی داخلی توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند و اگر از نحوه بسته‌بندی و برند محصولان خارجی صرف نظر کنیم به سختی می‌توان بین کیفیت محصولات داخلی و خارجی تفاوت قائل شد.

بهترین مواد غذایی برای تامین کمبود آهن

اشتراک گذاری و معرفی به دوستان : telegram foodoko twitter foodoko linkedin foodoko instagram foodoko aparat foodoko