دکستروز چیست؟ | چرا دکستروز در مواد غذایی و پزشکی وجود دارد؟ | بازرگانی فودوکو

دکستروز چیست؟

آیا شکر دکستروز است؟

بله ، این یک قند ساده است که از ذرت حاصل می شود. این ماده از یک مولکول قند تشکیل شده است و آن را به کربوهیدرات تبدیل می کند که یک قند ساده نامیده می شود.

دکستروز در مقابل گلوکز:

از نظر شیمیایی ، با گلوکز یکسان است. بنابراین دکستروز و گلوکز یکسان هستند؟ اصطلاح دکستروز در هنگام تولید گلوکز از ذرت استفاده می شود. با توجه به اینکه از نظر بیوشیمیایی با گلوکز یکسان است ، گاهی اوقات از نظر پزشکی برای بالا بردن قند خون فرد وقتی خیلی کم است از دارو استفاده می شود.

آیا دکستروز از قند سالم تر است؟

خوب ، این یک قند ساده است که اغلب برای شیرین کردن غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده استفاده می شود. دکستروز و شکر جدول انرژی بدن را تأمین می کنند ، اما بر میزان قند خون متفاوت تأثیر می گذارند. دکستروز محلول در آب است و به سرعت حل می شود. این یکی از دلایلی است که اغلب برای افزایش قند خون استفاده می شود. در حالی که آنزیم های هضم کننده برای تجزیه ساکارز یا قند جدول به مولکولهای واحد مورد نیاز هستند ، دکستروز آماده جذب سریع فوری است.

دکستروز برای چه چیزی استفاده می شود؟

به عنوان یک قند ساده ، دکستروز به چندین روش استفاده می شود. این ماده در محصولات پخت به عنوان شیرین کننده استفاده می شود و حتی برای بهبود سطح قند خون به محلول های دارویی اضافه می شود.

داروی دکستروز:

دکستروز چیست؟ | Dextrose | دکستروز خشک | بازرگانی فودوکو

این قند ساده به صورت دارویی در محلول های داخل وریدی ، به صورت خوراکی یا همراه با سایر داروهای مورد استفاده قرار می گیرد تا قند خون فرد را هنگام کم شدن زیاد کند. همچنین به صورت قرص یا ژل موجود در دهان و به صورت بدون نسخه در دسترس است. افرادی که هیپوگلیسمی دارند و با قند خون مزمن سر و کار دارند ، ممکن است قرص دکستروز یا ژل روی آنها نگه داشته شوند در صورت کم شدن سطح آنها. هنگامی که قند خون بسیار کمی دارید ، کمتر از ۷۰ میلی گرم در روز ، ممکن است علائمی از قبیل خستگی ، تعریق ، گرسنگی ، سبکی ، ضربان قلب سریع و لرزش را تجربه کنید.

برای افرادی که قادر به جذب مواد مغذی ضروری نیستند ، ممکن است محلولهای حاوی دکستروز ، اسیدهای آمینه و چربیها به صورت داخل وریدی داده شود. این ترکیبی از ریز مغذی ها به عنوان کلی تغذیه تزریقی نامیده می شود. به بیماران این امکان را می دهد تا مواد مغذی مورد نیاز برای بقا را دریافت کنند. دکستروز همچنین برای درمان کم آبی بدن استفاده می شود ، و در بعضی مواقع با محلول قطره ای با شور همراه می شود.

دکستروز در محصولات غذایی:

دکستروز در شربت ذرت یافت می شود ، که برای تهیه غذاهای فرآوری شده و شیرین شده از جمله آب نبات ، کالاهای پخته شده ، پاستا ، غلات تصفیه شده و غذاهای نشاسته ای استفاده می شود. درست مانند گلوکز ، فروکتوز و گالاکتوز ، یک قند ساده است و در بسیاری از محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد – بسیاری از آنها برای سلامتی شما چندان مناسب نیستند.

سدیم تری فسفات(STP) چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

غذاهای زیادی وجود دارد که حاوی دکستروز هستند که باید از مصرف آنها پرهیز کنید زیرا مقدار کمی و بدون ارزش غذایی آنها را تأمین می کند و می تواند منجر به افزایش سن در قند خون شود. اصولاً غذاهایی که فرآوری شده اند و حاوی شیرین کننده های تصفیه شده هستند ، نباید بخشی از رژیم غذایی شما باشند. اگر این غذاها را مصرف می کنید ، فقط یک بار باید یکبار مصرف شود.

محصولات پخته شده قند: از دکستروز اغلب به عنوان یک قند ساده در کالاهای پخته شده و شیرینی ها مانند آب نبات ، کلوچه ، کلوچه و سایر محصولات غذایی شیرین استفاده می شود. میز شکر که برای شیرین کردن غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود نیز حاوی مقادیر زیادی دکستروز است. با توجه به اینکه ایالات متحده بالاترین میانگین مصرف قند روزانه را برای هر شخص دارد ، کاهش مصرف قند و استفاده از جایگزین های قند طبیعی در صورت لزوم بسیار مهم است.

غذاهای فرآوری شده و شیرین شده با شربت ذرت: دکستروز در شربت ذرت نیز یافت می شود که با پردازش قندها در ذرت تهیه می شود تا زمانی که یک شربت غلیظ ایجاد شود که از آن برای شیرین کردن غذاها استفاده می شود. شربت ذرت یک ماده رایج در غذاهای فرآوری شده و شیرین است. از آنجا که حاوی دکستروز است ، شربت ذرت تقریباً چهار چهارم شیرین کننده از قند ساکارز یا شکر چغندر است.

غذاهای پر نشاسته: بدن به طور طبیعی مواد غذایی حاوی نشاسته زیاد را به دکستروز تجزیه می کند. غذاهایی مانند دانه های فرآوری شده ، نان سفید ، ماکارونی های تصفیه شده و سیب زمینی سرخ کنسی فرانسوی معادل خوردن شکر خالص به دلیل نحوه تجزیه این مواد غذایی در بدن است.

تهیه و خرید لاکتوز

استفاده های دیگر دکستروز:

برخی از ورزشکاران یا بدنسازان از دکستروز به عنوان یک مکمل تغذیه ای استفاده می کنند زیرا کالری بالایی دارد اما به راحتی می توان آن را تجزیه کرد. کسانی که به دنبال افزایش وزن و افزایش ماهیچه هستند ممکن است قرص دکستروز یا ژل ها را مفید بدانند. هر دو قند با نگاه به دکستروز در مقابل مالتودکسترین ، بدن را تأمین می کنند و می توانند به سرعت تجزیه شوند. شاید متوجه شوید دکستروز ارزانتر است و طعم شیرین تری دارد. خطرات زیادی برای مصرف مالتودکسترین وجود دارد ، بنابراین استفاده از شیرین کننده های طبیعی مانند استویا گزینه بهتری است.

درنهایت:

دکستروز یک قند ساده است که از نظر شیمیایی با گلوکز یکسان است و از ذرت حاصل می شود.

قند ساده معمولاً برای درمان سطح قند خون یا هیپوگلیسمی ، کم آبی و کمبودهای مغذی استفاده می شود.

همچنین به غذاهای فرآوری شده و شیرین شده اضافه می شود. در شربت ذرت ، یک شیرین کننده تجاری متداول یافت می شود.

بسیاری از آمریکایی ها قند زیادی مصرف می کنند ، حتی گاهی اوقات حتی متوجه نمی شوند که در غذاهای بسته بندی شده کمین است. بهتر است از خوردن غذاهای شیرین و نشاسته ای که حاوی قندهای ساده هستند خودداری کنید. در عوض ، از شیرین کننده های طبیعی مانند شربت افرا و استویا خودداری کنید.

مجموعه بازرگانی فودوکو – واردکننده و تامین کننده مواد اولیه با بهترین برند و مناسب ترین قیمت.

تمام محصولات از انبار تهران برای شما مشتری گرامی ارسال خواهد شد.

کسب موفقیت ، یک بازی ذهنی است.

www.foodoko.ir

برای کسب اطلاعات بیشترو یا سفارش محصول با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل نمائید.

اشتراک گذاری و معرفی به دوستان : telegram foodoko twitter foodoko linkedin foodoko instagram foodoko aparat foodoko